Zalety kontenerów modułowych

Dodano: 2021-03-03

Krajobraz naszego kraju ulega ciągłym przemianom. Budownictwo dąży do minimalizmu, maksymalnej funkcjonalności i modułowości. Właśnie dlatego widok kontenerów, które przywędrowały do nas z Zachodu, nie dziwi już dziś nikogo. Oczywiście w większości przypadków te tanie i wielofunkcyjne propozycje wykorzystywane są jako kontenery budowlane, stanowiące wygodną przestrzeń dla pracowników. Jednak na tym nie koniec. Dzięki swoim zaletom coraz częściej pełnią także funkcję biurową, a nawet mieszkalną. Dlaczego tak jest? Co decyduje o ich rosnącej popularności? I jakie są ich główne zalety? Na te i inne pytania odpowiada nasz artykuł.

Kontenery modułowe – charakterystyka

Kontenery modułowe proponowane przez naszą firmę to innowacyjne propozycje, które składają się z ramy stalowej profilowanej, ścian zewnętrznych wykonanych z blachy profilowanej, ścian wewnętrznych wykonany z płyty wiórowej powlekanej, podłogi z wykładziny spawanej PCV, a także – co ważne – z warstwy ocieplenia od grubości od ośmiu do dziesięciu centymetrów. Dodatkowo proponowane przez nas rozwiązania posiadają podstawowe wyposażenie, w tym instalację elektryczną, okna PCV z roletą zewnętrzną oraz ogrzewanie elektryczne. Istnieje także możliwość wzbogacenia ich w system klimatyzacji i niezbędne elementy wystroju, takie jak biurka, stoły, czy krzesła. Wymiary naszych produktów są dostosowane indywidualnie do potrzeb klientów. 

Jak wspominaliśmy na wstępie jednym z najczęściej spotykanych rodzajów kontenerów są kontenery budowlane, które możemy spotkać na większych placach budowy. Służą one za lokale mieszkaniowe, a także jako przestrzeń do przechowywania sprzętu i magazyn. Są cenione przede wszystkim za swoją mobilność i możliwość szybkiego transportu z miejsca na miejsce. Dodatkowo kontenery modułowe sprawdzą się jako kontenery biurowe np. przy okazji różnego rodzaju przedsięwzięć terenowych. Są rozwiązaniem, które nie generuje dużych kosztów, a do tego jest maksymalnie wygodne.  

Główne zalety rozwiązania

Kontenery modułowe wykazują wiele zalet. Jedną z najczęściej wymienianych jest możliwość dopasowania ich do przestrzeni użytkowej i do indywidualnych potrzeb klienta. Te starannie opracowane propozycje można ustawić w niemal każdym miejscu i w dowolnej konfiguracji. Dzięki odpowiedniemu wykończeniu stanowią w pełni funkcjonalne, kilkukondygnacyjne zaplecze dla wielu inwestycji. Kontenery modułowe zapewniają komfortowe warunki socjalne i sanitarne, dzięki czemu mogą pełnić funkcję tymczasowego pomieszczenia mieszkalnego. 

Inne zalety tego rozwiązania to: